
Din kurv er tom.

Din kurv er tom.
4746,5 DKK / stk inkl. moms
Ekstremt holdbar ekstralygte med fantastisk ydeevne.
| Størrelse mm | 367x138x90 |
|---|---|
| LED-chips Power W | 290 |
| Faktisk strømforbrug | 204 |
| Farvetemperatur | 6000K |
| Værdi for beskyttelse mod fugt (IPXX) | IP69K |
| Spredning af lys (grader) | 85 |
| Lysbillede | FLOD |
| Volt (V) | Multispænding, 9, 12, 16, 18, 24, 28, 30, 32 |
| Strømforbrug | 17A ved 12V, 8,5A ved 24V |
| Lampehætte / Kontakt | DT |
| Godkendelse | CE RoHS EMC/EMI CISPR 25 Klasse 4 |
Dette er en perfekt arbejdslampe til dem, der sætter pris på rå ydeevne med solid holdbarhed. Vi har udviklet denne serie til dem, der ikke vil gå på kompromis, men vil have mest muligt ud af det hele!
Med en konstruktion støbt i ADC12-aluminium, et glas i polykarbonat klasse 5 og et beslag i solidt 4 mm 304 rustfrit stål er dette en arbejdslampe, der er perfekt til arbejde i sårbare situationer. Det kan være i minen, skoven, grusgraven eller hvorfor ikke på havet?
Takket være alt dette er den godkendt til at blive udsat for vibrationer og stød på op til 30G uden problemer, og med en IP69K-godkendelse kan den modstå alt vand, den måtte blive udsat for. Stenslag er heller ikke noget problem, da glasset er lavet af polykarbonat af høj kvalitet.
LED: Osram 29 x 10W
Rå lumen: 34.800 lm
Faktisk lumen: 23.200 lm
Volt: 9-32V
Effekt: 290W
Faktisk strømforbrug: 204W
Strømforbrug: 12V 17A / 24V 8,5A
Farvetemperatur: 6000K
Lysbillede: Oversvømmelse 85°.
Beskyttelse mod fugt: IP69K
Kondensationsmembran: Ja
Kabel/stik: Støbt DT-stik
Beslag: 5 mm rustfrit stål 304, M8 + M10 bolt
Materiale: Polykarbonat, aluminiumshus
Godkendelse: CE RoHS EMC/EMI CISPR 25 klasse 4
Vibrationsklasse: > 30G
Arbejdsmiljø: -45°C +85°C
Mål: B367 x H138 x D90 mm
Vægt: 5,9 kg
Garanti: 2 år
| 5 stjerner | 0% | |
| 4 stjerner | 0% | |
| 3 stjerner | 0% | |
| 2 stjerner | 0% | |
| 1 stjerne | 0% |
Inga recensioner ännu.