
Din kurv er tom.

Din kurv er tom.
1615,0 DKK / stk inkl. moms
Mød OZZ XB1 LED LED-rampen, hvor avanceret teknologi møder robust design. Udstyret med Osram P9 LED-dioder, 3100 lm lysstyrke og IP68/IP69K-klassificering, er denne rampe ideel til ekstremt vejr og barske forhold.
| Størrelse mm | 216x70x42 |
|---|---|
| LED-chips Power W | 60 |
| Faktisk strømforbrug | 42 |
| Farvetemperatur | 5000K |
| Værdi for beskyttelse mod fugt (IPXX) | IP68. IP69K |
| Lysbillede | Kørsel |
| Volt (V) | Multispænding, 10, 12, 16, 18, 24, 28, 30, 32 |
| Strømforbrug | 1,65A ved 24V, 3,3A ved 12V |
| Lampehætte / Kontakt | DT |
| Godkendelse | R10, R112, R7 |
Introduktion af OZZ XB1 LED-projektøren – en ideel blanding af kraftfuld ydeevne og robust design. Denne projektør er udstyret med 6 Osram P9 LED'er af høj kvalitet, perfekt til krævende forhold og varierende miljøer.
Med en teoretisk lysstyrke på 4960 lumen og en faktisk lysstyrke på 3100 lumen garanterer OZZ XB1 en klar og jævn belysning. Dens farvetemperatur på 5000 Kelvin sikrer et naturligt og behageligt lys.
OZZ XB1 er bygget til at holde. Med et aluminiumschassis, en polycarbonatlinse og en IP68/IP69K-klassificering er denne LED-lampe beskyttet mod både støv og vand. Den er bygget til at fungere i temperaturer fra -40 til +60°C, hvilket gør den ideel til alle klimaer.
OZZ XB1 LED-bjælken er det ultimative valg for dem, der søger en kombination af avanceret belysningsteknologi og holdbar konstruktion. Med sin overlegne ydeevne og pålidelighed er denne bjælke et uundværligt stykke udstyr til ethvert køretøj.
Lampetype: LED
LED-type: Osram P9
Antal LED'er: 6
Spænding: 10-32V DC
Teoretisk effekt: 60 W (ved både 12V og 24V)
Faktisk effekt: 42 W (ved både 12V og 24V)
Teoretiske lumen: 4960 lm
Faktisk lumen: 3100 lm
Kelvin: 5000K
IP-klasse: IP68/IP69K
Slideshow: Kørsel
Tilslutning: 3-benet DT han + hun
Kabellængde: 1000 mm (800+200)
Beslagmateriale: Rustfrit stål
Chassismateriale: Aluminium
Linsemateriale: Polycarbonat
Mål (LxDxH): 216x70x42 mm
Højde inklusive beslag: 51 mm
Driftstemperatur: -40 – +60°C
E-mærke: R112
EMC: ECER10
Ref.nr.: 27.5
Nominel strøm ved 12V: 3,3 A
Nominel strøm ved 24V: 1,65 A
| 5 stjerner | 0% | |
| 4 stjerner | 0% | |
| 3 stjerner | 0% | |
| 2 stjerner | 0% | |
| 1 stjerne | 0% |
Inga recensioner ännu.
Pas på!
Vi er i gang med at lancere vores nye e-handel, og alle, der havde en konto på vores gamle side, vil modtage en e-mail fra os
med opdaterede oplysninger løbende. Hvis du ikke har modtaget en e-mail fra os inden 16/8, bedes du kontakte os.
her.