
Din kurv er tom.

Din kurv er tom.
3389,4 DKK / stk inkl. moms
160W arbejdslampe, der ikke skuffer nogen. Ekstrem ydeevne i både våde og tørre forhold.
| LED-chips Power W | 160 |
|---|---|
| Faktisk strømforbrug | 119 |
| Farvetemperatur | 6000K |
| Værdi for beskyttelse mod fugt (IPXX) | IP69K |
| Spredning af lys (grader) | 85 |
| Lysbillede | FLOD |
| Volt (V) | Multispænding, 9, 12, 16, 18, 24, 28, 30, 32 |
| Strømforbrug | 4,9A ved 24V, 9,9A ved 12V |
| Lampehætte / Kontakt | DT |
| Godkendelse | CE, RoHs, EMC/EMI, CISPR 25 - Klasse 4 |
Dette er en perfekt arbejdslampe til dem, der sætter pris på rå ydeevne med solid holdbarhed. Vi har udviklet denne serie til dem, der ikke vil gå på kompromis, men vil have mest muligt ud af det hele!
Med en konstruktion støbt i ADC12-aluminium, et glas i polykarbonat klasse 5 og et beslag i solidt 4 mm 304 rustfrit stål er dette en arbejdslampe, der er perfekt til arbejde i sårbare situationer. Det kan være i minen, skoven, grusgraven eller hvorfor ikke på havet?
Takket være alt dette er den godkendt til at blive udsat for vibrationer og stød på op til 30G uden problemer, og med en IP69K-godkendelse kan den modstå alt vand, den måtte blive udsat for. Stenslag er heller ikke noget problem, da glasset er lavet af polykarbonat af høj kvalitet.
LED: Osram 16 x 10W
Rå lumen: 19.200 lm
Faktisk lumen: 13.600 lm
Volt: 9-32V
Effekt: 160W
Faktisk strømforbrug: 119W
Strømforbrug: 12V 9,9A / 24V 4,9A
Farvetemperatur: 6000K
Lysbillede: Oversvømmelse 85°.
Beskyttelse mod fugt: IP69K
Kondensationsmembran: Ja
Kabel/stik: Støbt DT-stik
Beslag: 4 mm rustfrit stål 304, M8 + M10 bolt
Materiale: Polykarbonat, aluminiumshus
Godkendelse: CE RoHS EMC/EMI CISPR 25 klasse 4
Vibrationsklasse: > 30G
Arbejdsmiljø: -45°C +85°C
Garanti: 2 år
| 5 stjerner | 0% | |
| 4 stjerner | 0% | |
| 3 stjerner | 0% | |
| 2 stjerner | 0% | |
| 1 stjerne | 0% |
Inga recensioner ännu.