
Din kurv er tom.

Din kurv er tom.
1625,1 DKK / stk inkl. moms
90w arbejdslys, der giver fuld dækning, uanset arbejdssituationen.
| Størrelse mm | 162x130x87 |
|---|---|
| LED-chips Power W | 90 |
| Faktisk strømforbrug | 68 |
| Farvetemperatur | 6000K |
| Værdi for beskyttelse mod fugt (IPXX) | IP69K |
| Spredning af lys (grader) | 85 |
| Lysbillede | FLOD |
| Volt (V) | Multispænding, 9, 12, 16, 18, 24, 28, 30, 32 |
| Strømforbrug | 2,8A@24V, 5,6A@12V |
| Lampehætte / Kontakt | DT |
| Godkendelse | CE, RoHs, EMC/EMI, CISPR 25 - Klasse 4 |
Dette er en perfekt arbejdslampe til dem, der sætter pris på rå ydeevne med solid holdbarhed. Vi har udviklet denne serie til dem, der ikke vil gå på kompromis, men vil have mest muligt ud af det hele!
Med en konstruktion støbt i ADC12-aluminium, et glas i polykarbonat klasse 5 og et beslag i solidt 4 mm 304 rustfrit stål er dette en arbejdslampe, der er perfekt til arbejde i sårbare situationer. Det kan være i minen, skoven, grusgraven eller hvorfor ikke på havet?
Takket være alt dette er den godkendt til at blive udsat for vibrationer og stød på op til 30G uden problemer, og med en IP69K-godkendelse kan den modstå alt vand, den måtte blive udsat for. Stenslag er heller ikke noget problem, da glasset er lavet af polykarbonat af høj kvalitet.
LED: Osram 9 X 10W
Rå lumen: 10800lm
Faktisk lumen: 7650lm
Volt: 9-32V
Effekt: 90W
Strømforbrug: 12V 5,6A / 24V 2,8A
Faktisk strømforbrug: 68W
Farvetemperatur: 6000K
Lysbillede: Oversvømmelse 85°.
Beskyttelse mod fugt: IP69K
Kondensationsmembran: Ja
Kabel/stik: Støbt DT-stik
Beslag: 4 mm rustfrit stål 304, M8 + M10 bolt
Materiale: Polykarbonat, aluminiumshus
Godkendelse: CE RoHS EMC/EMI CISPR 25 klasse 4
Vibrationsklasse: > 30G
Arbejdsmiljø: -45°C +85°C
Mål: B162 x H130 x D87mm
Vægt: 2,1 kg
Garanti: 2 år
| 5 stjerner | 0% | |
| 4 stjerner | 0% | |
| 3 stjerner | 0% | |
| 2 stjerner | 0% | |
| 1 stjerne | 0% |
Inga recensioner ännu.