
Your basket is empty.

Your basket is empty.
14 EUR / pair incl VAT
Model: T10 W5W 20SMD 6000k
Multi-voltage: 9-28V
Light colour: 6000K
Canbus: No
Delivery content: 2pcs T10 20 SMD LED bulbs
| Size mm | 26x11,8 |
|---|---|
| LED Chips Power W | 5 |
| Actual Power Consumption | 12 |
| Colour temperature | 6000K |
| Light scattering (degrees) | 360 |
| Volt (V) | 12 |
| Power consumption | 0.1A@12V |
| Lamp cap / Contact | W5W, W3W, T10, W2.1x9.5d |
T10 (W5W) LED diode lamps equipped with 20 SMD 3014 Epistar chips.
The diode lamp has independent polarity (+/-) and is safe for current peaks up to 28V and constant current regulation.
The result is an affordable diode lamp of high quality and workmanship and not comparable to similar lamps on the market.
Good to know:
Newer cars may need Super Canbus (see article 151131 or 32440)
If you need stronger lamps, take a look at our range under the tab "Diode lamps-T10|W5W".
Brand: XENONKUNGEN
Model: T10 20SMD LED
Lamp base: T10, W5W, W3W, Glass base lamp
Light source: LED
Brightness (lumen): 130
Voltage (Volt): 12V DC
Power (Watt): 12V/1.2W
Current consumption (Amps): 12V/0.1A
Light colour/colour temperature: 6000-6500K
Canbus: No
Size: 26×11.8mm (LxW)
Dispersion: 360°.
Guarantee:
1 year in normal vehicle environment
| 5 stjärnor | 0% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Inga recensioner ännu.
Heads up!
We are currently launching our new e-commerce, everyone who had an account on our old site will receive an email from us
with updated information continuously. If you have not received an email from us before 16/8, please contact us
here.