
Your basket is empty.

Your basket is empty.
409 EUR / pcs incl VAT
| Size mm | 798x47x54 |
|---|---|
| Actual Power Consumption | 130 |
| Colour temperature | 5000K |
| Moisture protection value (IPXX) | IP69K |
| Light image | FLOOD |
| Volt (V) | Multi-voltage, 10, 12, 16, 18, 24, 28, 30 |
| Power consumption | 10.83A@12V, 5.28A@24V |
| Lamp cap / Contact | DT |
| Authorisation | E-approved, ECE, R10 |
BriodLights introduces its latest development in task lighting, the NEX LED Task Light Frame, replacing the previous item 275-31014. With its robust, powder-coated aluminium housing, this lightbar is both shockproof and waterproof, making it an ideal solution for a wide range of applications.
The NEX LED work light bar is designed with the user's needs in mind. Thanks to the included adjustable brackets, it is easy to install the lightbar in several different locations, either on the back or with side brackets.
With a 3-year warranty, BriodLight's NEX LED task light is a durable and reliable investment for your lighting needs. No matter where you need light, NEX will illuminate your workplace efficiently and reliably.
LED: 33 x LED
Volt: 10-30V
Power: 130W
Theoretical lumen: 39 600 lm
Measured lumens: 8107 lm
Range: 1 lux @ 148 m
Current consumption: 10.83A @12V | 5.28A @24V
Colour temperature: 5000K
Light image: Wide
Certificate: ECE R10
Moisture protection: IP69K
Connection: DT
Dimensions & Weight: 798 x 47 x 54 mm / 2.13 kg
Warranty: 3 years
| 5 stjärnor | 0% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Inga recensioner ännu.
Heads up!
We are currently launching our new e-commerce, everyone who had an account on our old site will receive an email from us
with updated information continuously. If you have not received an email from us before 16/8, please contact us
here.