
Your basket is empty.

Your basket is empty.
56 EUR / pcs incl VAT
| Size mm | 157x49.7x60 |
|---|---|
| LED Chips Power W | 30 |
| Colour temperature | 5700K |
| Moisture protection value (IPXX) | IP69K |
| Light image | FLOOD |
| Volt (V) | Multi-voltage, 10, 12, 16, 18, 24, 28, 30 |
| Power consumption | 1.33A@24V, 2.64A@12V |
| Lamp cap / Contact | DT |
| Authorisation | R10, R65 |
Perform your work with confidence, regardless of the lighting conditions, using the BriodLights work light. This high-quality work light delivers powerful illumination and increases productivity and safety in your work environment.
With the BriodLight work light you can expect excellent performance and durability. Whatever your working environment, you can rely on this lamp to deliver powerful and reliable lighting.
LED: 6 x LED
Theoretical lumens: 2,880 lumens
Actual Lumen: 2,000 lm
Range: 1 lux @ 73 m
Volt: 10-30V
Effect: 30W
Current consumption: 2.64A@12V | 1.33A@24V
Colour temperature: 5700K
Light image: Wide
Certificate: ECE R10, R65
Moisture protection: IP69K
Connection: DT connector with 0.5m cable
Dimensions & Weight (WxHxD): 157×49.7×60 mm / 0.47 kg
Guarantee: -
| 5 stjärnor | 0% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Inga recensioner ännu.
Heads up!
We are currently launching our new e-commerce, everyone who had an account on our old site will receive an email from us
with updated information continuously. If you have not received an email from us before 16/8, please contact us
here.