
Your basket is empty.
329 EUR / pcs incl VAT
| Size mm | 560x70x67 |
|---|---|
| LED Chips Power W | 200 |
| Colour temperature | 5700K |
| Moisture protection value (IPXX) | IP68K |
| Light image | Combo |
| Volt (V) | Multi-voltage, 10, 12, 16, 18, 24, 28, 30 |
| Power consumption | 3.46A@24V, 6.86A@12V |
| Lamp cap / Contact | DT |
| Authorisation | ECE, R112, R10, R7, CE |
To maximise visibility in all driving conditions, BriodLight's straight LED auxiliary lightbar offers a brightness of 5500 lumens, enabling safe and efficient driving at all times of the day.
With double rows of 5W high-performance and high-quality diodes from Osram, this LED spotlight is designed to stand the test of time. It is also protected with a smoked glass and black powder-coated aluminium housing for additional robustness, making it both shockproof and waterproof.
The LED ramp is supplied with stainless steel brackets for side mounting and under mounting, offering flexibility in installation. Please note that the dimensions of the ramp are given without bracket.
LED: 40 x LED
Volt: 10-30V
Power: 200W
Theoretical lumen: 16 800 lm
Measured lumens: 5 500 lm
Range: 1 lux @ 482 m
Power consumption: 6.86A@12V | 3.46A@24V
Colour temperature: 5700K
Photo: Combo
Certificates: ECE R10, R112, R7, CE
Moisture protection: IP68K
Connection: DT
Cable length (m): 1
Dimensions & Weight: 560x70x67 mm / 2.4kg
| 5 stjärnor | 0% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Inga recensioner ännu.