
Your basket is empty.

Your basket is empty.
1373 EUR / package incl VAT
Discover the OZZ 7″ Black Extra Light Kit with Rallyfemma Extra Light Mount for 5 Extra Lights! Maximum visibility and style in a powerful black design. Perfect for those who want to combine superior performance and sleek aesthetics on the road. Upgrade today and drive safer!
| LED Chips Power W | 78, 75,6 |
|---|---|
| Colour temperature | 5000K |
| Moisture protection value (IPXX) | IP69K |
| Light image | Driving |
| Volt (V) | 10, 12, 24, 32, 36 |
| Power consumption | 2.6A @ 24V, 5.68A @ 12V |
| Lamp cap / Contact | DT4 |
| Authorisation | ECE, R112, R7, R10, CE |
Take your driving experience to the next level with the OZZ 7″ Black Extra Light Package with Extra Light Mount Rallyfemma for 5 Extra Lights. This pack is designed to give you optimum visibility and a stylish black finish that not only improves your safety on the road, but also enhances the look of your vehicle.
Main features:
Upgrade your vehicle with the OZZ 7″ Black Extra Light Package and experience the difference. Order now and drive with confidence, day or night!
Lamp type: LED
Theoretical lumen: 7200 lm
Measured lumens: 5800 lm
Range: 1 lux @ 470 m
Volt: 10-36V
Power at 12V: 78 W
Power at 24V: 75.6 W
Power consumption: Specification not available
Colour temperature: 5000K
Photo: Driving Beam
Certificate: ECE R112, R7, R10, CE; REF: 50
Moisture protection: IP69K
Connection: DT-4
Dimensions & Weight: Ø 178 mm / 2 kg
Warranty: 3 years
| 5 stjärnor | 0% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Inga recensioner ännu.
Heads up!
We are currently launching our new e-commerce, everyone who had an account on our old site will receive an email from us
with updated information continuously. If you have not received an email from us before 16/8, please contact us
here.