
Din varukorg är tom.
3.310,00 kr / styck inkl moms
| Storlek mm | 522x40x54 |
|---|---|
| LED Chips Effekt W | 105 |
| Färgtemperatur | 5700K |
| Fuktskydd värde (IPXX) | IP68K |
| Ljusbild | Combo |
| Volt (V) | Multivolt, 10, 12, 16, 18, 24, 28, 30 |
| Strömförbrukning | 1,81A@24V, 3,57A@12V |
| Lampsockel / Kontakt | DT |
| Godkännande | ECE, R112, R10, R7, CE |
BriodLights rak LED extraljusramp med 21 st enkla 5W högeffektiva och högkvalitativa dioder från Osram skapar en ljusstyrka på 3700 lumen. Denna LED-ramp är designad för att förbättra din synlighet och körupplevelse oavsett omgivande ljusförhållanden.
LED-rampen inkluderar funktioner för både vitt och gult positionsljus, samt varningsljus med orange blixtljus, vilket gör den idealisk för en mängd olika användningar. Dessutom är ljusbilden för rampen Combo Beam, vilket innebär en bred ljusspridning för att öka synfältet vid körning i mörker.
Med ett sotat glas och svart pulverlackerat aluminiumhus är LED-rampen både stötsäker och vattentät, vilket garanterar en lång livslängd. Dessutom inkluderar den rostfria fästen för både sidomontering och undermontering.
LED: 21 x LED
Volt: 10-30V
Effekt: 105W
Teoretiska lumen: 8 820 lm
Uppmätta lumen: 3 586 lm
Räckvidd: 1 lux @ 549 m
Strömförbrukning: 3,57A@12V | 1,81A@24V
Färgtemperatur: 5700K
Ljusbild: Combo
Certifikat: ECE R10, R112, R7, CE
Fuktskydd: IP68K
Anslutning: DT
Kabellängd (m): 1
Mått & Vikt: 522x40x54 mm / 1,3kg
| 5 stjärnor | 0% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Inga recensioner ännu.
Heads up!
Vi lanserar just nu vår nya e-handel, alla som haft konto på vår gamla sajt kommer att få ett mail av oss
med uppdaterade uppgifter löpande. Har du inte fått något mail av oss innan den 16/8, kontakta då oss
här.