
Din varukorg är tom.
1.230,00 kr / styck inkl moms
2700 lumen för utmärkt sikt bakåt
1 lux vid 65 meters räckvidd
ECE R10 och R65 klass 1 & 2 certifieringar
| Storlek mm | 164x45x70 |
|---|---|
| LED Chips Effekt W | 36 |
| Färgtemperatur | 5000K |
| Fuktskydd värde (IPXX) | IP68. IP69K |
| Ljusbild | Driving |
| Volt (V) | Multivolt, 10, 12, 16, 18, 24, 28, 30, 32 |
| Strömförbrukning | 1,5A@24V, 3A@12V |
| Lampsockel / Kontakt | DT |
| Godkännande | ECE, R10, R148, R23, R65 Class 1 och 2 |
OZZ WR1 65 backlampa med integrerat varningsljus är en högpresterande belysningslösning designad för att förbättra säkerheten och synligheten för ditt fordon under alla förhållanden. Lampan är både ECE R23-godkänd som backlampa och det integrerade varningsljuset är certifierat enligt ECE R65 klass 1 & 2. Backljuset i kombination med det kraftfulla integrerade varningsljuset förhöjer din fordonssäkerhet i alla situationer.
Designad för att harmoniera med OZZ övriga belysningssortiment, har OZZ WR1 65 en modern estetik som kompletterar ditt fordon. Med 2700 lumen och 1 lux vid 65 meters räckvidd, garanterar den en utmärkt sikt bakåt. Dessutom är OZZ WR1 65 utrustad med justerbara fästen för smidig installation, vilket gör den till ett optimalt val för alla fordonstyper.
Certifieringarna för denna produkt inkluderar ECE R10, R148 (R23), R65 Class 1 och 2. Lampan har även en funktionsgaranti på 3 år.
LED: 4 x LED
Teoretiska Lumen: 3 600 lm
Rå Lumen: –
Faktiska Lumen: 2 700 lm
Räckvidd: 1 lux @ 65 m
Volt: 10-32V
Effekt: 36
Faktisk effektförbrukning: –
Strömförbrukning: 3A @13,7V, 1,5 @24V
Färgtemperatur: 5000K
Ljusbild: Bred
Certifikat: E-godkänd (R10)
Fuktskydd: IP68/69
Anslutning: DT
Mått & Vikt: Ø 164x45x70 mm (BxHxD) / 1,5 kg
Garanti: 3år
| 5 stjärnor | 0% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Inga recensioner ännu.
Heads up!
Vi lanserar just nu vår nya e-handel, alla som haft konto på vår gamla sajt kommer att få ett mail av oss
med uppdaterade uppgifter löpande. Har du inte fått något mail av oss innan den 16/8, kontakta då oss
här.