
Din varukorg är tom.
1.235,00 kr / styck inkl moms
| Storlek mm | 101x97x57 |
|---|---|
| LED Chips Effekt W | 29 |
| Färgtemperatur | 6000K |
| Fuktskydd värde (IPXX) | IP69K |
| Volt (V) | 12, 24 |
| Strömförbrukning | 1,2A@24V |
| Lampsockel / Kontakt | DT |
| Godkännande | EMC: ISO 13766 - ISO 14982 - ISO 12985 - CISPR25 Class 5 |
Arbetslampa ABL SL2000 FL kombinerar hållbart härdat glas med en bred ljusbild för att skapa en ADR-godkänd arbetsbelysning som passar alla applikationer. Med en djupgående design på endast 57 mm är detta ett premiumalternativ för dem som söker en kraftfull men kompakt belysningslösning.
Denna arbetslampa har utformats för att möta och överträffa högt ställda branschkrav. Den har genomgått noggranna, tekniska testmetoder för att garantera högsta effektivitet och hållbarhet även under de tuffaste driftsförhållanden.
Alla komponenter i ABL SL2000 FL arbetslampan är tillverkade och testade i Europa, vilket garanterar produktens kvalitet och prestanda.
Lampan är utrustad med en inbyggd 2-polig DT-kontakt för smidig och enkel installation.
SL2000 FL arbetslampan uppfyller flera internationella standarder, inklusive EMC: ISO 13766, ISO 14982, ISO 12985, och CISPR25 Class 5.
För att ge dig fullständig trygghet, levereras ABL SL2000 FL arbetslampan med en 5 års garanti.
LED: 6 x LED
Faktiska Lumen: 2000 lm
Volt: 12-24V DC
Effekt: 29W
Strömförbrukning: 1,2A @ 24V
Färgtemperatur: 6000K
Ljusbild: Driving
Certifikat: ISO 13766 – ISO 14982 – ISO 12985 – CISPR25 Class 5
Fuktskydd: IP69K
Anslutning: DT
Mått & Vikt: 101x97x57 mm | 0.55kg
Vibration: 60 G
Stötmotstånd: 15 Grms, from 24Hz to 2000Hz
Garanti: 5år
| 5 stjärnor | 0% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Inga recensioner ännu.
Heads up!
Vi lanserar just nu vår nya e-handel, alla som haft konto på vår gamla sajt kommer att få ett mail av oss
med uppdaterade uppgifter löpande. Har du inte fått något mail av oss innan den 16/8, kontakta då oss
här.