
Din varukorg är tom.
149,00 kr / par inkl moms
Modell: T10 W5W 20SMD 6000k
Multivolt: 9-28V
Ljusfärg: 6000K
Canbus: Nej
Leveransinnehåll: 2st T10 20 SMD LED lampor
| Storlek mm | 26x11,8 |
|---|---|
| LED Chips Effekt W | 5 |
| Faktisk Effekts förbrukning | 12 |
| Färgtemperatur | 6000K |
| Ljusspridning (grader) | 360 |
| Volt (V) | 12 |
| Strömförbrukning | 0,1A@12V |
| Lampsockel / Kontakt | W5W, W3W, T10, W2.1x9.5d |
T10 (W5W) LED diodlampor bestyckade med 20st SMD 3014 Epistar chip.
Diodlampan har oberoende polaritet (+/-) och är säker för strömtoppar upp till 28V samt konstant strömreglering.
Resultatet är en prisvärd diodlampa av hög kvalitet och utförande och ej jämförbar med liknande lampor på marknaden.
Bra att veta:
Nyare bilar kan behöva Super Canbus (se artikel 151131 eller 32440)
Vid behov utav starkare lampor, kika på vårt utbud under fliken ?Diodlampor-T10|W5W?.
Märke: XENONKUNGEN
Modell: T10 20SMD LED
Lampsockel: T10, W5W, W3W, Glassockellampa
Ljuskälla: LED
Ljusstyrka (lumen): 130
Spänning (Volt): 12V DC
Effekt (Watt): 12V/1,2W
Strömförbrukning (Ampere): 12V/0,1A
Ljusfärg/Färgtemperatur: 6000-6500K
Canbus: Nej
Storlek: 26×11,8mm (LxB)
Spridning: 360°
Garanti:
1 år i normal fordonsmiljö
| 5 stjärnor | 0% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Inga recensioner ännu.
Heads up!
Vi lanserar just nu vår nya e-handel, alla som haft konto på vår gamla sajt kommer att få ett mail av oss
med uppdaterade uppgifter löpande. Har du inte fått något mail av oss innan den 16/8, kontakta då oss
här.