
Din varukorg är tom.
2.870,00 kr / styck inkl moms
| Storlek mm | 216 (med fot 228,6 mm) x 75 |
|---|---|
| LED Chips Effekt W | 160 |
| Faktisk Effekts förbrukning | 160 |
| Färgtemperatur | 5000 |
| Fuktskydd värde (IPXX) | IP68. IP69K |
| Ljusbild | Combo Beam |
| Volt (V) | 9-36 |
| Strömförbrukning | 1,33A@12V, 6,6A@24V |
| Lampsockel / Kontakt | DT6 (6-polig) |
| Godkännande | E-märkt: ECE R148/ R149 /R10 |
Ge dig ut på vägarna med V-SIGHT Tron 9″ Dual Position LED-Extraljus – ett extraljus designat för att leverera överlägsen sikt och säkerhet, utan att kompromissa på stil. Perfekt för dig som kräver både prestanda och pålitlighet, oavsett körförhållanden.
V-SIGHT Tron 9″ kombinerar ett elegant, robust utförande med en optimerad ljusbild som balanserar både bredd och längd. Det gör det möjligt för dig att ha bästa möjliga sikt i alla miljöer – från smala skogsvägar till öppna landskap.
Oavsett om du är yrkeschaufför, offroad-entusiast eller bara söker bättre ljusförhållanden under kvällskörningar, är V-SIGHT Tron 9″ det ultimata valet. Detta är inte bara ett extraljus – det är din pålitliga följeslagare på alla resor.
”Ännu en åttkantig designstrålkastare som erbjuds i både svart och vitt. Riktigt bra ljusbild i stil med Lazer Sentinel. Till och med lite ljusstarkare. Lika varmt ljus och lite högre höjd på utlysningen. Bra stabil fot”
Viktig info:
För att smidigt och enkelt koppla in dina extraljus behöver du en Adapter DT6 till DTP. Denna adapter säkerställer en snabb och säker övergång mellan DT6-kontakten i extraljuset och ett standard DTP-kablage. Perfekt för en professionell och problemfri installation av extraljus på ditt fordon!
Gör installationen enklare – välj Adapter DT6 till DTP
Välj artikelnummer: 140041
Teknisk Specifikation
LED: 16 x LED (10W)
Rå Lumen: 16 000 lm
Faktiska Lumen: 9 600 lm
Räckvidd: Kastlängd 1334 meter (1lux@667m)
Volt: 9-36V
Effekt: 160W
Strömförbrukning: 13,3A@12V , 6,6A@24V
Färgtemperatur: 5000K
Ljusbild: Combo Beam
Certifikat: E-märkt: ECE R148/ R149 /R10
Emc-klass: ECE R10 – stör ej ut radion
Fuktskydd: IP68/69K
Anslutning: DT6 (6-polig)
Mått & Vikt: Ø 216 (med fot 228,6 mm) x 75 mm / 2.64 kg
Fäste: Bygelfäste
Elektronisk värmehantering: JA (ETM)
Under/Överspänningsskydd: JA
Under/Överspänningsskydd: JA
Garanti: 3år
| 5 stjärnor | 0% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Inga recensioner ännu.
Heads up!
Vi lanserar just nu vår nya e-handel, alla som haft konto på vår gamla sajt kommer att få ett mail av oss
med uppdaterade uppgifter löpande. Har du inte fått något mail av oss innan den 16/8, kontakta då oss
här.