
Your basket is empty.

Your basket is empty.
400 EUR / pcs incl VAT
Full white 9" auxiliary light from OZZ with 10,424 lumens, dynamic position light and integrated warning light. Perfect for both road and off-road.
| Volt (V) | 10-35 |
|---|---|
| Power consumption | 11.17A@12V, 5.62A@24V |
| Colour temperature | 5000K |
| Moisture protection value (IPXX) | IP69K, IP68K |
| Light image | Driving |
| Authorisation | ECE, R10, R148, R149, EMC, R65 |
| Lamp cap / Contact | DT-6 |
| Guarantee | 3 years |
The OZZ XR3 P9” 65 Arctic Edition is a powerful and stylish LED auxiliary light in an all-white design, designed for those who want to combine maximum performance with a unique appearance. It builds on the popular XR2 P9” and XR3 P9”, but is also equipped with an integrated E-approved warning light in orange for increased safety.
Just like previous models, the Arctic Edition features OZZ's signature dynamic position lights in white and orange, giving a modern and exclusive look. With the boost function, the additional light delivers a whopping 10,424 lumens and reaches 1 lux at up to 735 meters - perfect for both road driving and demanding terrain.
The neutral color temperature of 5000 K provides a natural light that reduces eye fatigue and improves visibility in the dark. An optimal combination of design, function and safety.
| 5 stjärnor | 0% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Inga recensioner ännu.
Heads up!
We are currently launching our new e-commerce, everyone who had an account on our old site will receive an email from us
with updated information continuously. If you have not received an email from us before 16/8, please contact us
here.