
Din varukorg är tom.
3.745,00 kr / styck inkl moms
| Storlek mm | 561x70x67 |
|---|---|
| LED Chips Effekt W | 200 |
| Färgtemperatur | 5700K |
| Fuktskydd värde (IPXX) | IP68K |
| Ljusbild | Combo |
| Volt (V) | Multivolt, 10, 12, 16, 18, 24, 28, 30 |
| Strömförbrukning | 3,48A@24V, 6,5A@12V |
| Lampsockel / Kontakt | DT |
| Godkännande | ECE, R112, R10, R7, CE |
Uppgradera din fordonsbelysning med BriodLights rak LED extraljusramp. Med 40 st dubbla 5W högeffektiva och högkvalitativa dioder från Osram genererar denna ramp imponerande 5500 lumen, vilket ger en kraftfull ljusstyrka för ökad synlighet på vägen.
Denna LED-ramp har både parkeringsljus och möjlighet till både vitt och gult ljus. Oavsett om du behöver belysa vägen framför dig eller öka synligheten runt fordonet, kan du anpassa ljuset efter dina behov. Ljusbilden för rampen är Combo Beam, vilket ger en kombination av bred och fjärrljus för att möta olika körningsförhållanden.
Med ett sotat glas och svart pulverlackerat aluminiumhus är LED-rampen tålig och vattentät. Den är konstruerad för att klara av extrema förhållanden och ger enastående hållbarhet över tid. Rostfria fästen för sidomontering och undermontering ingår, vilket ger flexibilitet vid installationen.
LED: 40 x LED
Volt: 10-30V
Effekt: 200W
Teoretiska lumen: 16 800 lm
Uppmätta lumen: 5 550 lm
Räckvidd: 1 lux @ 444 m
Strömförbrukning: 6,5A@12V | 3,48A@24V
Färgtemperatur: 5700K
Ljusbild: Combo
Certifikat: ECE R10, R112, R7, CE
Fuktskydd: IP68K
Anslutning: DT
Kabellängd (m): 1
Mått & Vikt: 561x70x67 mm / 2,4kg
| 5 stjärnor | 0% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Inga recensioner ännu.
Heads up!
Vi lanserar just nu vår nya e-handel, alla som haft konto på vår gamla sajt kommer att få ett mail av oss
med uppdaterade uppgifter löpande. Har du inte fått något mail av oss innan den 16/8, kontakta då oss
här.