
Din varukorg är tom.
2.995,00 kr / styck inkl moms
| Storlek mm | 102x98x91 |
|---|---|
| LED Chips Effekt W | 48 |
| Färgtemperatur | 6000K |
| Fuktskydd värde (IPXX) | IP68. IP69K |
| Volt (V) | 12, 24 |
| Strömförbrukning | 2A@24V |
| Lampsockel / Kontakt | DT |
| Godkännande | EMC: ISO 13766 - ISO 14982 - ISO 12985 - CISPR25 Class 5 |
Upptäck ABL SHD 5000, en premium heavy duty arbetslampa som är speciellt utformad för att överträffa de tuffaste kraven inom alla applikationer. Denna arbetslampa är byggd för att klara av extrema förhållanden och leverera enastående prestanda.
Vi garanterar högsta effektivitet och hållbarhet genom att använda noggranna tekniska testmetoder. Varje komponent i ABL SHD 5000 är tillverkad och testad i Europa, vilket garanterar högsta kvalitet och pålitlighet.
Arbetslampan har en bred ljusbild som sprider ljuset över ett stort område. Den är utrustad med härdat glas i linsen och ett robust aluminiumhus med en M10 fästbult för en säker och stabil installation.
Anslutningen till arbetslampan sker via en DT-kontakt som är ADR-godkänd, vilket gör att den uppfyller de höga säkerhetskraven inom fordonsindustrin. Arbetslampan är också EMC-certifierad enligt ISO 13766, ISO 14982 och ISO 12985 för att säkerställa att den fungerar korrekt även i elektromagnetiskt störda miljöer.
Vi är så övertygade om kvaliteten och pålitligheten hos ABL SHD 5000 att vi erbjuder en imponerande 5 års garanti. Det ger dig extra trygghet och förtroende för ditt köp.
LED: 16 x LED
Faktiska Lumen: 5000 lm
Volt: 12-24V DC
Effekt: 48W
Räckvidd: 1 lux @ 63 m
Strömförbrukning: 2A @ 24V
Färgtemperatur: 6000K
Ljusbild: Driving
Certifikat: ISO 13766 – ISO 14982 – ISO 12985 – CISPR25 Class 5
Fuktskydd: IP68, 69K
Anslutning: DT
Mått & Vikt: 102x98x91 mm | 1,1kg
Vibration: 20 Grms, från 24Hz till 2000Hz
Stötmotstånd: 80 G
Garanti: 5år
| 5 stjärnor | 0% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Inga recensioner ännu.
Heads up!
Vi lanserar just nu vår nya e-handel, alla som haft konto på vår gamla sajt kommer att få ett mail av oss
med uppdaterade uppgifter löpande. Har du inte fått något mail av oss innan den 16/8, kontakta då oss
här.