
Din varukorg är tom.
1.998,00 kr / styck inkl moms
| Storlek mm | 224x38,5x67 |
|---|---|
| LED Chips Effekt W | 31 |
| Färgtemperatur | 5000K |
| Fuktskydd värde (IPXX) | IP69K |
| Ljusbild | Spot |
| Volt (V) | 12, 24 |
| Strömförbrukning | 1,67A@24V, 2,35A@12V |
| Lampsockel / Kontakt | DT |
| Godkännande | E-Märkt, CE, ECE, R10, R112 |
BriodLights Edge extraljusramp är en revolution inom fordonsbelysning med sin vinklade front som ger en aerodynamisk profil. Designen eliminerar inte bara luftmotstånd, men hjälper också till att avvisa smuts och snö. Denna slimmade ljusramp skapar ett diskret intryck med sina minimala mått och mörka framtoning, vilket gör den till ett perfekt komplement till alla fordon.
Edge extraljusrampen tar fordonsbelysning till en ny nivå med sin banbrytande optik. Den ger ett imponerande ljus som projiceras på och längs vägen, precis där det behövs, för att förbättra sikten och säkerheten.
Rampen levereras med sido- och bakfästen (ovan/under) som är justerbara i hela rampens längd. Detta gör det enkelt att installera rampen exakt där du vill ha den för optimal belysning.
Denna ljusramp är certifierad enligt CE, ECE R10, R112, och har en IP-klassificering på IP69K, vilket betyder att den är damm- och vattentät. Dessutom är den E-Approved, vilket bekräftar att produkten uppfyller EU:s minimikrav på säkerhet, hälsa och miljöskydd.
För att ge dig extra sinnesro, kommer BriodLights Edge extraljusramp med en 3-årig funktionsgaranti.
LED: 4 x LED
Teoretiska Lumen: 3360 lm
Faktiska Lumen: 2400 lm
Räckvidd: 1 lux @ 300 m
Volt: 12-24V
Effekt: 31W vid 12V | 30W vid 24V
Faktisk effektförbrukning: –
Strömförbrukning: 2,35A@12V | 1,67A@24V
Färgtemperatur: 5000K
Ljusbild: Spot
Certifikat: E-godkänd (CE, ECE R10, R112)
Fuktskydd: IP69K
Anslutning: DT-kontakt
Mått & Vikt: Ø 224×38.5×67 mm (BxHxD) / 0,7 kg
Garanti: 3 års funktionsgaranti
| 5 stjärnor | 0% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Inga recensioner ännu.
Heads up!
Vi lanserar just nu vår nya e-handel, alla som haft konto på vår gamla sajt kommer att få ett mail av oss
med uppdaterade uppgifter löpande. Har du inte fått något mail av oss innan den 16/8, kontakta då oss
här.