
Din varukorg är tom.
1.875,00 kr / styck inkl moms
| Storlek mm | 80x56x80 |
|---|---|
| LED Chips Effekt W | 45 |
| Färgtemperatur | 5000K |
| Fuktskydd värde (IPXX) | IP69K |
| Volt (V) | Multivolt, 10, 12, 16, 18, 24, 28, 30, 32 |
| Strömförbrukning | 3,13A@12V |
| Lampsockel / Kontakt | DT |
| Godkännande | ECE, R10 |
Utility 25 MAXX arbetslampa med Slimline-fäste är Lazers serie med högpresterande LED-arbetslampor och tillbehör, som kombinerar högeffektiva LED-system med patentsökta designfunktioner för att maximera ljusstyrka, funktionalitet och tillförlitlighet. Utility-serien är framtagen för att klara av de allra tuffaste miljöerna och stå emot både vibrationer, korrosion, stötar och inträngande vatten. Välj mellan en effekt på 25 W, 45 W eller 80 W – eller om du så vill – mycket, mera eller mest ljus! Den höga effekten kan bibehållas under lång tid tack vare ett innovativt CAE-optimerat kylsystem som säkertsäller att värme effektivt leds bort från lampan.
Samtliga lampor i Utility-serien är små och kompakta och levererar en imponerande ljusmängd och -kvalitet. Ultrareflekterande, vakuummetalliserad optik, designad och konstruerad med hjälp av den mest avancerade CAD-designen och ljussimuleringsprogram ger ett ljusflödet som är jämnt och över ett stort område omkring fordonet som alltid är rejält upplyst. LED-dioderna har blivit noggrant utvalda och har en färgtemperatur på 5000K som visat sig maximera skärpan samtidigt som de minskar trötthet och belastning som kan uppstå genom att använda högre färgintervall.
Lamporna är ADR-godkända Utility-25 har EMC-märkning CISPR-25 (Klass 5) och Utility-45 och 80 har CISPR-25 (Klass 3).
LED: 4 x LED
Teoretiska Lumen: 4560 lm
Volt: 10-32V
Effekt: 45W
Strömförbrukning (vid 14,4 V): 3,13A
Räckvidd: 1 Lux @ 62 m
Färgtemperatur: 5000K
Ljusbild: Bred
Fuktskydd: IP69K
Anslutning: DT
Mått & Vikt: 80x56x80 mm | 0.36kg
Certifikat: ECE R10
Vibration: 10Hz-2000Hz, 10gn
Stötmotstånd: TBC
Garanti: 5år
| 5 stjärnor | 0% | |
| 4 stjärnor | 0% | |
| 3 stjärnor | 0% | |
| 2 stjärnor | 0% | |
| 1 stjärna | 0% |
Inga recensioner ännu.
Heads up!
Vi lanserar just nu vår nya e-handel, alla som haft konto på vår gamla sajt kommer att få ett mail av oss
med uppdaterade uppgifter löpande. Har du inte fått något mail av oss innan den 16/8, kontakta då oss
här.